Współpraca z HYMON

O firmie:

HYMON to czołowa polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi. Wieloletnie doświadczenie udziałowców i pracowników spółki w branży fotowoltaicznej oraz stała współpraca z producentami komponentów inwerterów, systemów montażowych i pozostałego osprzętu jest gwarantem najwyższego poziomu wykonania i jakości każdej inwestycji.

Firma HYMON zajęła w 2019 roku  1. miejsce pod względem zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznych wśród firm biorących udział w badaniu rynku PV, które przeprowadził Instytut Energetyki Odnawialnej.

Ponadto HYMON wykonuje kompleksowe projekty instalacji pv oraz jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie. Klient końcowy otrzymuje kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania, finansowania i wykonywania systemów fotowoltaicznych – „pod klucz”, dzięki czemu HYMON cieszy się wielkim zainteresowaniem i zaufaniem odbiorcy końcowego.

HYMON to lider rynku fotowoltaicznego w Polsce od 2011roku, specjalizuje się w realizacji elektrowni fotowoltaicznych. Spółka to również dystrybutor najlepszych na świecie producentów komponentów elektrowni fotowoltaicznych. 75 własnych ekip monterskich pozwala zrealizować miesięcznie ponad 700 instalacji fotowoltaicznych, zapewniając ciągłość i wysoką jakość serwisu.

Serwis i montaż systemów fotowoltaicznych i paneli słonecznych

Aby wykorzystać pełen potencjał tej technologii i cieszyć się tańszym prądem, potrzebujemy przede wszystkim poprawnie zamontowanej i sprawnej instalacji. Odpowiedni montaż paneli fotowoltaicznych to pierwszy krok w stronę czystej energii słonecznej. Zarówno instalację ogniw i paneli słonecznych, jak i serwisowanie systemów fotowoltaicznych możesz zlecić profesjonalistom. Powierz serwis i montaż fotowoltaiki w ręce specjalistów z Hymon Energy!

Szybka diagnoza i usuwanie usterek

Oprócz instalacji, prowadzimy również serwis systemów fotowoltaicznych – jako specjaliści z dziedziny paneli PV, wiemy doskonale, jakie elementy i podzespoły mogą się zepsuć i co zrobić, by szybko przywrócić je do pełnej sprawności.
Jeśli tylko zauważysz spadki w wydajności swoich paneli – koniecznie skontaktuj się z naszym serwisem i odzyskaj pełen potencjał słońca!

Montaż paneli fotowoltaicznych – profesjonalna instalacja

Nasz zespół pomoże Ci w wyborze najbardziej optymalnej lokalizacji dla paneli słonecznych. Ogniwa montujemy na gruncie oraz na dachach budynków – mamy niezbędne systemy mocujące oraz sprzęt i pojazdy, dzięki którym działamy bezpiecznie i sprawnie. Przede wszystkim jednak dysponujemy doświadczeniem i wiedzą, które wyróżniają nas na tle konkurencji. Przygotowanie do prac montażowych naszych ekip potwierdza certyfikat instalatorów OZE, wystawiany przez Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego. Posiadamy także świadectwa kwalifikacji uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.

 

Co oferujemy:

Panele fotowoltaiczne

Jak powstaje prąd w elektrowni słonecznej?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, na jakiej zasadzie baterie fotowoltaiczne mogą zasilać sprzęt domowy. Aby to zrozumieć, musimy zaczerpnąć z podręczników chemii i fizyki. W dużym uproszczeniu panele PV działają w następujący sposób.

Panele fotowoltaiczne składają się z szeregowo ułożonych ogniw solarnych z krzemu. Jest to jeden z najczęściej spotykanych pierwiastków na Ziemi, co również wpływa na korzyści ekologiczne z systemu PV. Właściwości krzemu sprawiają, że fotony (najmniejsze jednostki światła) zostają przez niego zaabsorbowane. Tak wytwarza się para elektronów, które zostają następnie rozdzielone. Właśnie ten ruch elektronów, znany również jako wiązanie kowalencyjne, umożliwia wytworzenie napięcia elektrycznego. Zostaje ono następnie przekazane do inwertera, który zmienia wyprodukowany prąd stały na zmienny. W tej postaci może on zasilić urządzenia w domu.

Zdjęcia z naszych realizacji: